ID CP3043759
Duplex pe parter – teren generos. Comision 0%
ID CP3043759
149,000 €
Comision0%
Proprietatea este situată în Giermata Vii, o zonă cu acces facil către Timișoara, foarte bine conectată la centură, cu mijloace de transport în comun în apropiere și magazinul Profi la distanță mică – un avantaj important pentru un stil de viață activ și bine organizat.
Locuința este construită pe parter, în regim duplex, și oferă o compartimentare practică, gândită pentru confortul de zi cu zi: living luminos cu bucătărie open-space, două dormitoare, două băi, hol de acces, terasă și o curte generoasă, ideală pentru relaxare sau pentru a fi amenajată exact așa cum îți dorești.
Conceptul de casă pe parter aduce un plus real de confort în utilizarea zilnică – fără scări, cu acces rapid între toate încăperile, spații ușor de întreținut și o organizare eficientă.
Casa este construită pe structură de lemn tratat, un sistem modern care oferă beneficii clare atât din punct de vedere al confortului, cât și al costurilor. Lemnul are proprietăți naturale excelente de izolare, ceea ce contribuie la menținerea unei temperaturi constante în interior pe tot parcursul anului. Acest lucru se traduce printr-un consum redus de energie și economii semnificative la utilități, care pot ajunge până la 30-40% comparativ cu o construcție clasică. În același timp, acest tip de structură oferă un ambient plăcut și sănătos, cu o bună reglare a umidității, fiind o soluție durabilă, eficientă și tot mai apreciată în construcțiile moderne.
Această proprietate este o alegere potrivită pentru cei care caută echilibru între confort, eficiență și costuri bine optimizate pe termen lung.
Dacă îți dorești o locuință practică, modernă și economică, te invit să o descoperi la fața locului.